Как работодателите могат да станат по-атрактивни за младите хора? – интервю на Весислава Желева с Ваня Колева – Мениджър Човешки Ресурси на WePrevent

Какви теми вълнуват HR професионалистите в България? Какво биха искали да научат един от друг? В HR2HR рубриката на Economy.bg и Jobs.bg HR професионалисти от различни сектори общуват директно, сами да формулират и да задaват актуални въпроси, и да обсъждат полезни теми. Единият влиза в ролята на интервюиращ, а другият – на интервюиран.

Весислава Желева – Координатор по проект „Първи стъпки за професионално развитие“ – гр. Велико Търново, ТСА, интервюира Ваня Колева – Мениджър Човешки Ресурси на WePrevent Велико Търново. Темите са спецификата на HR работата в сферата на видеонаблюдението, приложенията на детектора на лъжата в HR-а и предизвикателствата пред младите хора на пазара на труда?

Весислава Желева е Координатор по проект „Първи стъпки за професионално развитие“ във Фондация „Тръст за Социална Алтернатива“ във Велико Търново и част от HR екипа на МенторМейт, където работи като Офис Асистент. През последната една година развива дейността на фондацията във Велико Търново и региона като нова локация. Нейната роля включва рекрутиране и оказване на менторска подкрепа за професионална реализация на младежи в неравностойно положение. От срещи със социално отговорни работодатели през организиране на събития за развиване на местната общност до провеждане на целеви индивидуални консултации с младежи Весислава работи в посока подобряване на пазарната активност на хора от икономически уязвими групи.

Ваня Колева е Мениджър Човешки Ресурси в WePrevent Bulgaria от септември 2021. В тази си роля тя отговаря за разрастването на екипа (за 2 години от 80 на 160 души), удовлетвореността на служителите и въвеждането на ЧР частта на EN50518 – европейски стандарт за Централа за видонаблюдение и алармена сигнализация, първа по рода си на Балканите – във Велико Търново. Ваня също така има 7-годишен опит като Мениджър Корпоративни Клиенти и Полиграфист в Център за психофизиологични изследвания „Детектор на лъжата“. Там е участвала в разрешаване на множество казуси на различни български и международни компании, свързани със служебна лоялност (злоупотреби на работното място, кражби, износ на конфиденциална информация и др.) и подбор на служители. Сертифициран полиграфист е от 2017 г. от Американска полиграфска асоциация с Advanced polygraph examiner continuing training от The Backster school of Lie Detection. Има завършени бакалавърска степен по маркетинг и магистратура по финанси.

Пълното интервю можете да изгледате тук.